The PM127SH-4R7N-RC is a Shielded SMD power inductor.
Parametrics
PM127SH-4R7N-RC absolute maximum ratings: (1)Test Voltage: 0.1 V; (2)Refl ow Soldering: 230 ℃, 50 sec. max.; (3)Operating Temperature: -40 ℃ to +125 ℃ (Temperature rise included); (4)Storage Temperature: -40 ℃ to +125 ℃; (5)Resistance to Soldering Heat: 260 ℃ for 10 sec.
Features
PM127SH-4R7N-RC features: (1)Formerly model; (2)Available in E12 values; (3)Inductance as low as 1.2 μH; (4)Current rating to 6.6 amps; (5)RoHS compliant.
Diagrams
PM127SH-4R7N-RC Electrical Schematic
Image Part No Mfg Description Data Sheet Download Pricing
Quantity
PM127SH-4R7N-RC
PM127SH-4R7N-RC
J.W. Miller
Power Inductors 4.7uH +40%-20%
Data Sheet
Quantity
PM1204
PM1204
Clare
Triac & SCR Output Optocouplers 500mA SPST-NO
Data Sheet
Negotiable
PM1204S
PM1204S
Clare
Triac & SCR Output Optocouplers AC Switch
Negotiable
Triac & SCR Output Optocouplers Integrated
Triac & SCR Output Optocouplers Dual Pole
PM1205STR
PM1205STR
RELAY AC POWER SWITCH 500MA 6SMD